Матеріали до педради всіх методоб'єднань

Date: 3 травня 2020 о 17:43, Refreshed 4 травня 2020 о 21:33
2,246 views

1. Доповідь "Підсумки діяльності педагогічного колективу з реалізації обласної Програми національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки.                                                                                                                                                                                 Панасюк Л.О.

2. Формування ціннісних ставлень та орієнтирів учнів 1-11 класів на уроках основ наук:

Фотозвіт Лобасюк Г.Т.

Інформатика Кичан М.О.

Той, хто не любить своєї країни,

нічого любити не може.

Д. Байрон

Формування духу патріотизму, незалежності, відчуття власного «Я» формується в процесі уроку та в позакласній роботі із зарубіжної літератури засобами художнього слова, вміння висловлювати думку про патріотичні мотиви твору, відстоювати її, аргументувати й робити власні висновки.

Виховання національної самосвідомості на уроках зарубіжної літератури сприяє збагаченню духовного світогляду школярів, формує усвідомлення особистістю себе як частини українського народу з власною національною гідністю, адже нинішній здобувач освіти – майбутнє нашої країни.

3. Формування ціннісних ставлень та орієнтирів в системі роботи класного керівника.

Вєтрова С.А.

До проекту рішення  від методоб’єднань:

(м/о класних керівників)

1. Створити умови для посилення ролі родини у вихованні дітей, орієнтації батьків на зміну традиційної стратегії у вихованні, обумовленої новими соціальними умовами, ефективної співпраці родини зі школою.
  2. Ефективно використовувати національні традиції, історію та культуру рідного краю у вихованні дітей.
  3. Спрямувати загальношкільні і класні виховні заходи на розвиток фізичного, психічного і морально-духовного здоров’я особистості.
  4.  Створювати умови для діяльності учнівського колективу на принципах самостійності, що сприятиме розвитку особистісного потенціалу дитини.
  5. Використовувати інтерактивні методи та прийоми, що дають  змогу створити сприятливе середовище для формування ціннісних ставлень в учнів.
  6.  Стимулювати активні види діяльності школярів в усіх  напрямках виховної роботи.
  7. Створювати умови для вивчення індивідуальних особливостей школярів та розкриття їх творчих здібностей.

(м/о зарубіжної літератури та іноземної мови)

1. Формувати світогляд здобувачів освіти на основі духовних цінностей, що пропагуються через літературні твори, розвиток їхніх почуттів і мислення, накопичення досвіду громадянської поведінки, відстоювання прав людини засобами художнього слова.

(м/о природничого циклу)

1. Продовжувати формувати на уроках природничих дисциплін ціннісне ставлення до себе та природи.
  2. Використовувати на уроках природничих дисциплін новітні педагогічні техніки для формування екологічної та здоров’язбережувальної компетентності.

(м/о суспільно-гуманітарного циклу)

1. Продовжувати формування ціннісних ставлень та орієнтирів учнів 5-11 класів на уроках української мови та літератури, історії України, всесвітньої історії, основ правознавства та громадянської освіти.

(м/о естетичного циклу)

12. Запроваджувати інтеграцію (взаємне проникнення різних видів мистецтв на базі одного освітнього компонента) як найрезультативніший механізм поліхудожнього розвитку школярів та активізації дитячої творчості на уроках естетичного циклу.

13. Використовувати різні методи, актуальні в системі мистецької освіти, для створення на уроках естетичного циклу позитивного морально-емоційногомікроклімату, справжньої творчої атмосфери та формування ціннісних ставлень та орієнтирів школярів.

14. Формувати  проектно-технологічну компетентність та ціннісні ставлення і орієнтири школярів на уроках трудового навчання через організацію проектної діяльності та реалізацію в ході її знаннєвого, діяльнісного та ціннісного компонентів.

(м/о початкових класів)

1. Орієнтувати  виховний процес  в початковій школі, як невід’ємну  складову всього освітнього процесу, на загальнолюдські цінності  відповідно до Концепції НУШ.

16. Формувати ціннісні ставлення та орієнтири школярів початкових класів через наскрізний досвід.

(м/о математичного циклу)

17. Продовжувати формувати дослідницьку мотивацію до навчання

шляхом формування ціннісних ставлень і орієнтирів учнів на уроках

математики, фізики та інформатики, використовуючи різні форми і

методи.

18.Сприяти підтримці та забезпеченню розвитку творчих здібностей учнів,

вихованню моральності і культури поведінки, формуванню потреби

у здоровому способі життя.

19.Формувати партнерські відносини між учасниками освітнього процесу.

20. Сприяти професійній орієнтації та професійному самовизначенню старшокласників.

(м/о фізичного виховання)

21. Продовжувати реалізацію ціннісних ставлень школярів на уроках фізичного виховання.

22. Виховувати у школярів почуття патріотизму, навички безпечної поведінки, фізичні якості, формувати моральні цінності: добро, справедливість, толерантність, взаємодопомогу в позаурочній діяльності (спортивних змаганнях,  спартакіадах, заняттях в секціях та гуртках спортивного спрямування).