Голодомор
День пам’яті жертв голодомору
23 листопада в нашій школі відбулася радіолінійка «На шкільній хвилі», присвячена 85-й річниці пам’яті жертв голодомору.
Голод 1932-33 років охопив значну частину України і його спричинили, насамперед, політичні чинники. Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом.
Без належної оцінки Голодомору 1932-1933 рр. в Україні - цієї найбільш цинічної форми політичного терору в історичному, соціологічному, правовому і політичному аспектах, неможливо сьогодні уявити історію Європи ХХ ст., збагнути саму суть тоталітаризму. Слід з повною підставою говорити про глобальну соціо-гуманітарну катастрофу в історії людства, а не лише українства.
Мертвим нікому довіритися, крім живих, - і нам треба так жити тепер, щоб смерть наших людей була виправдана щасливою та вільною долею нашого народу. Мільйони людей, які загинули у 1932-1933 роках голодною смертю, не можуть безслідно розчинитися у часі та просторі. Про них пам’ятатимемо ми, хто вижив, їхні діти і онуки. Пам'ять про голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім живим на Землі.