STEM- проект "Інженерний тиждень"
На початку лютого Зносицький ліцей був долучений до STEM- проекту- Інженерний тиждень. Інженерний тиждень- це процес, під час якого теоретична наука набуває практичного застосування.
Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є. На жаль, більшість учнів, а особливо дівчат, навіть не розглядають для себе можливість стати частиною інженерної спільноти, оскільки вважають, що не мають відповідних здібностей.
Під час Інженерного тижня вчителям вдається перетворити ліцей, бодай на один тиждень, на мейкерські та дослідницькі лабораторії, щоб занурити учнів у світ науки і технології, показати якими вони є насправді та дати можливість відчути на дотик.
Технології значною мірою впливають на формування нашого світу, через п’ять-десять років сьогоднішні учні будуть обирати професії, частини яких наразі навіть не існує. Оволодіння більшістю з них буде вимагати від майбутніх студентів навичок комплексного вирішення проблем, креативності, критичного мислення, розуміння технічних процесів та способів застосування науково-технічних знань в реальному житті.
Окрім цього, участь в STEM-проєктах стимулює розвиток мозку та креативності, що є важливим для всіх дітей без винятку, а також сприяє соціалізації одних та розвитку навичок емпатії інших учнів — навчає працювати разом та налагоджувати зв’язки. А для багатьох дітей з порушеннями психофізичного розвитку та інвалідністю це може стати реальним шансом збудувати в майбутньому успішну кар’єру у STEM-сфері.
До Інженерного тижня долучені учні 1-11 класів. Виконували завдання із простих матеріалів різного рівня складності. #Інженернийтиждень пройшов з великими емоціями для учнів, #томущоцікаво!
Учні 5-11 класів приймали різні виклики Інженерного тижня, працювали над різноманітними завданнями. Зокрема виконували експерименти " Все постійно змінюється". Синьокачанна капуста, крохмаль, сода, оцет в допитливих учнів творили дива! Наочно побачили " неньютонівську рідину" і поекспериментували з "кислотністю".
А весь секрет зміни кольору в ...pH. Індикатором якого є капустяний розчин. pH показує нам ступінь кислотності чи ,навпаки, лужності речовин.Якщо додати в капустяний розчин оцет, він набуде малинового кольору. А якщо щось лужне ( соду)- синього... Також здобувачі освіти прийняли виклики і виконали завдання " Нічогонебачу чорнило", " Вжух", "Тіп-топ", "Дзига настрою", "Магічний пісок". З учнями працювали вчителі початкових класів Вакулко Т.С., Ткачук О.І., вчителі фізики Жигула О. С., Борутіна Л. П., вчитель математики Гудімова Т.М.