Говоримо, думаємо, співаємо українською!

Date: 12 листопада 2021 о 14:02, Refreshed 16 листопада 2021 о 13:12

Тиждень української писемності та мови

Чужу мову можна вивчити за шість років,

а свою треба вчити все життя.

Франсуа Вольтер

З 08.11. 2021 по 12.11.2021 у  нашому ліцеї відзначали  тиждень, присвячений Дню української писемності та мови. Незважаючи на карантинні обмеження, у святкуванні взяли активну участь усі учні та вчителі нашого закладу, дотримуючись вимог нашого часу. Учителями-філологами було заплановано різні конкурси та програми.

Метою всіх проведених заходів було
- донести до учнів красу і багатство української мови;

- формувати відчуття краси рідної мови;

- розвивати мовленнєві здібності учнів;

- збагачувати словниковий запас;

- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Понеділок, 08.11. Відкриття тижня, присвяченого Дню української писемності та мови, радіолінійкою, яку підготували організатор Власюк Ю. П з учнями початкових класів. Ведучі розповіли про історію виникнення свята та значення української мови в житті народу.

У 5 та 11 класах уроки української мови розпочалися з перегляду мультимедійної презентації  «Тернистий шлях української мови» (учителі-філологи).

Вівторок, 09.11. Серед учнів 1-4 класів було організовано флешмоб малюнків, колажів, присвячених Дню української писемності та мови. Активісти цих класів з радістю творили тематичні малюнки, а ще вивчили  чотиривірші про мову.

Усі здобувачі освіти приєдналися до написання аудіодиктанту, щоб перевірити рівень володіння орфографічними та пунктуаційними нормами.

Коридорами школи лунали дзвінкі голоси юних читців-декламаторів, що приєдналися до радіочеленджу «Лунай, величне рідне слово!» (учні1-4 класів)

Середа, 10.11. Класоводи 1-4 класів такласні керівники 5-11 класів провели виховні години «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить ».

Учителі нашого колективу «ласували лінгвістичними смаколиками»,

Четвер, 11.11. Фестиваль національно-патріотичної пісні «Україно, я твоя краплина! Співаю українською!» став перлиною Тижня української писемності та мови. Відеозапис  транслювався на головному екрані нашого закладу.  Маленькі таланти 1-4 класів вразили глядачів своїм виконанням сучасної української дитячої пісні.

А здобувачі освіти 5-11 класів доєдналися до флешмобу  відеороликів «Говорімо правильно!», пробуючи себе в ролі блогерів та тіктокерів. Учні креативно виконали  завдання і потішили  своїх наставників результатами.

П’ятниця, 12. Упродовж тижня вчителі української мови та літератури на своїх уроках практикували інформаційні хвилинки «Культура мовлення»: «Наголошуймо правильно!», «Говори правильно!».

В останній день  святкового тижня  учні 5-11 класів взяли участь в онлайн-вікторині «Нас єднає мова», виявивши знання з історії свята зокрема та з української мови загалом.

Цього дня пролунала радіолінійка - підсумок Тижня української писемності та мови. Ведучі щиро подякували всім учням за активну участь у проведених заходах, а вчителі нагородили учасників грамотами та подяками.