Лунай, величне УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО!!!

Date: 17 листопада 2020 о 13:24, Refreshed 19 листопада 2020 о 13:41

Тиждень українької писемності та мови у нашій школі

З 09.11. 2020 по 13.11.2020 у  Зносицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відзначали  тиждень, присвячений Дню української писемності та мови. Незважаючи на карантинні обмеження, у святкуванні взяли активну участь всі учні та вчителі нашої школи, дотримуючись вимог нашого часу. Учителями-філологами було заплановано різні конкурси та програми.

Метою всіх проведених заходів було
- донести до учнів красу і багатство української мови;

- формувати відчуття краси рідної мови;

- розвивати мовленнєві здібності учнів;

- збагачувати словниковий запас;

- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Понеділок, 09.11. Відкриття тижня, присвяченого Дню української писемності та мови, радіолінійкою, яку підготували учні 11 класу (вчитель Вакулко С. Д.). Ведучі розповіли про історію виникнення свята та значення української мови в житті народу.

Усі здобувачі освіти приєдналися до написання аудіодиктанту, щоб перевірити рівень володіння орфографічними та пунктуаційними нормами.

У 5 та 11 класах уроки української мови розпочалися з перегляду мультимедійної презентації  «Тернистий шлях української мови» (учителі Вакулко Г. Є., Власюк М. С.).

Вівторок, 10.11. Серед учнів 5-6 класів було організовано флешмоб малюнків, колажів, присвячених Дню української писемності та мови. Активісти цих класів з радістю творили тематичні малюнки, а ще вивчили  чотиривірші про мову.

Учні 5-11 класів взяли участь у вікторині – презентації «Рідна мова у прислів’ях та приказках» (учителі- філологи).

Середа, 11.11. Головною подією стало проведення І етапу Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика серед учнів 3-11 класів. Роботи вчасно було перевірено та визначено переможців.

Місце

Ветрова Віталіна

Дорошко Ангеліна

Козинець Катерина

Також класні керівники 5-11 класів провели виховні години «Краса і сила українського слова». Т.В. Ющик залучила учнів 5-Б класу до участі в конкурсі до Дня української писемності та мови «Слово до слова» на освітній платформі «На урок». 17 учнів  було нагороджено Дипломами І ступеня, 2 – ІІ ступеня.

Четвер, 12.11. Учні 7 класів взяли участь у грі-конкурсі «Мово українська, мово…» (вчителька Вакулко С. Д.). Десятикласники  довели знання рідної мови під час лінгвістичної гри «Люби і знай!» (учителька Власюк М.С.)

Також було проведено І етап мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка серед шанувальників полум’яного слова Кобзаря.

П’ятниця,13.11. В останній день  святкового тижня  десятикласники представили твори- есе «Мова – надійна основа розвитку нашої держави» (вчителька Власюк М. С.), п’ятикласники та шестикласники прочитали свої чотиривірші про рідну мову (Вакулко Г. Є.).

Старшокласники презентували онлайн-проєкти : 9 клас -«Вибирай українську»; 10 клас – «Мовне обличчя нашого  села»(вчителі Пархомчук О. М., Власюк М. С.)

Учителька Власюк М. С. упродовж тижня практикувала   в 10 класі щоденні п’ятихвилинки «Зміни в новому правопи-сі».

Цього дня пролунала радіолінійка - підсумок тижня української писемності та мови (Вакулко С. Д.). Ведучі щиро подякували всім учням за активну участь у проведених заходах, а вчителі нагородили учасників грамотами та подяками.