З Днем захисту дітей!

Date: 1 червня 2020 о 10:49

Коли у небі сонечко сміється,
А в полі, лузі квіти розцвітають,
Тоді з прекрасним святом-
З днем захисту
дітей завжди вітають.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Хочеться побажати, щоб кожна дитина була здоровою і оточеною турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день — добрим і цікавим. А батькам бажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме ви відповідаєте за щасливе і безпечне дитинство дітлахів!
     Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

Традиційно в цей день влаштовувались різноманітні конкурсно-розважальні заходи, спортивні змагання серед дітей. А цього року будемо святкувати в онлайн. Слідкуйте за оголошеннями  у групах Viber. Протягом 1-5 червня будуть проводитися цікаві конкурси у дистанційному форматі.

#заряджайся_позитивом

День захисту дітей в Україні

Міжнародний день захисту дітей в Україні святкуємо з 1998 року, після підписання Президентом України Указу №568/98 “Про день захисту дітей". Ініціювали святкування цього дня в Україні Міністерство України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнський комітет захисту дітей, Національний фонд соціального захисту матерів і дітей „Україна — дітям“.

Цікаві факти

Коли дитина стає дорослою?

Українські діти стають офіційно повнолітніми у 18 років. Це – найпоширеніший вік повноліття у Європі (Іспанія, Голландія, Великобританія). Але далеко не найтрадиційніший.

Так в Узбекистані дорослими вважаються 14-річні, а в Таджикистані – 16-річні громадяни. США та деякі інші країни приймають в лави повнолітніх у 21 рік.

Юні рекордсмени

Цікавими історіями про «недитячі» звитяги дітей славиться «Книга рекордів України».

Так, 11-річний Євген Кавуненко виконав присідання на двох ногах 2900 раз за одну годину. До цього результату він йшов з 4-х років.

У сім років він вже присідав 2000 разів. Євген навчається в п'ятому класі, вчиться добре. За словами вчителів, допомагає батькам з молодшими дітьми.

Українські діти, як виявилося, славляться не лише силою та наполегливістю, а й красою. 5-річний Артур Покос з Дрогобича носить найдовшу… шевелюру! І позаздрити йому можуть не лише хлопчики, а й дівчатка.

Довжина волосся Артура при рості 124 см сягає 75 см.

Про те, щоб обрізати «косу» хлопець й не думає. Тепер він хочу відростити таку шевелюру, яка б увійшла до Світової книги рекордів Гіннеса.

Винахідники «по-українськи»

На фінальному етапі Національного конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-розробників з усіх регіонів України десятикласник з Рівного Юрій Ткачук представив мобільний цифровий електронний термометр. Його винахід дозволить вимірювати температуру в агресивних середовищах при обмеженому доступі до об'єкта.

Його колега Ігор Шарманскій з Івано-Франківська розробив простий у використанні прилад для виявлення чадного газу в приміщенні.

Джерела