З Днем захисту дітей!
Коли у небі сонечко сміється,
А в полі, лузі квіти розцвітають,
Тоді з прекрасним святом-
З днем захисту
дітей завжди вітають.
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Хочеться побажати, щоб кожна дитина була здоровою і оточеною турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день — добрим і цікавим. А батькам бажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме ви відповідаєте за щасливе і безпечне дитинство дітлахів!
Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
Традиційно в цей день влаштовувались різноманітні конкурсно-розважальні заходи, спортивні змагання серед дітей. А цього року будемо святкувати в онлайн. Слідкуйте за оголошеннями у групах Viber. Протягом 1-5 червня будуть проводитися цікаві конкурси у дистанційному форматі.
#заряджайся_позитивом
День захисту дітей в Україні
Міжнародний день захисту дітей в Україні святкуємо з 1998 року, після підписання Президентом України Указу №568/98 “Про день захисту дітей". Ініціювали святкування цього дня в Україні Міністерство України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнський комітет захисту дітей, Національний фонд соціального захисту матерів і дітей „Україна — дітям“.
Цікаві факти
Коли дитина стає дорослою?
Українські діти стають офіційно повнолітніми у 18 років. Це – найпоширеніший вік повноліття у Європі (Іспанія, Голландія, Великобританія). Але далеко не найтрадиційніший.
Так в Узбекистані дорослими вважаються 14-річні, а в Таджикистані – 16-річні громадяни. США та деякі інші країни приймають в лави повнолітніх у 21 рік.
Юні рекордсмени
Цікавими історіями про «недитячі» звитяги дітей славиться «Книга рекордів України».
Так, 11-річний Євген Кавуненко виконав присідання на двох ногах 2900 раз за одну годину. До цього результату він йшов з 4-х років.
У сім років він вже присідав 2000 разів. Євген навчається в п'ятому класі, вчиться добре. За словами вчителів, допомагає батькам з молодшими дітьми.
Українські діти, як виявилося, славляться не лише силою та наполегливістю, а й красою. 5-річний Артур Покос з Дрогобича носить найдовшу… шевелюру! І позаздрити йому можуть не лише хлопчики, а й дівчатка.
Довжина волосся Артура при рості 124 см сягає 75 см.
Про те, щоб обрізати «косу» хлопець й не думає. Тепер він хочу відростити таку шевелюру, яка б увійшла до Світової книги рекордів Гіннеса.
Винахідники «по-українськи»
На фінальному етапі Національного конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-розробників з усіх регіонів України десятикласник з Рівного Юрій Ткачук представив мобільний цифровий електронний термометр. Його винахід дозволить вимірювати температуру в агресивних середовищах при обмеженому доступі до об'єкта.
Його колега Ігор Шарманскій з Івано-Франківська розробив простий у використанні прилад для виявлення чадного газу в приміщенні.
Джерела
https://styler.rbc.ua/ukr/zhizn/segodnya-otmechaetsya-mezhdunarodnyy-den-1463744751.html
http://verano.rv.ua/svyata/mizhnarodnij-den-zaxistu-ditej-shho-ce-za-svyato/#more-9595
https://pon.org.ua/novyny/3203-sogodni-u-sviti-vidznachayut-mizhnarodnij-den.html
http://ridna.ua/2014/06/sohodni-vidznachayut-mizhnarodnyj-den-zahystu-ditej/